Перейти к основному содержанию

Вышедская Маша

Маша Вышедская о себе

Я почала малювати ще в дитинстві. Це були будинки з дуже довгими сходами і обов’язково за великим парканом, і по сходах у ці будиночки йшли дівчинки в трикутних платтячках. Ще я малювала у книгах зі старих інженерних папірів моєї бабусі. Ще мама час від часу просила мене намалювати нашу родину і писала на звороті аналіз моєї роботи за довідником з дитячої психології. Пізніше я малювала якісь моменти з книжок, які мама і бабуся читали на ніч, рентгентовські знімки для гри у лікаря.

Якийсь час я ходила у ізо-студію в місцевий будинок піонерів, але не зайшло, там чомусь всі повинні були малювати фарбами, а мені це не подобалось, все було у цій фарбі, у воді, результати мене не влаштовували, я не розуміла що взагалі намалювала, хоча всі казали, що гарно.

Взагалі я хотіла бути письменницею, те що я малюю вважала додатковим бонусом. Як тільки навчилася писати весь час писала якісь історії, сама їх ілюструвала і дарувала бабусі. У 7-8 класі, захопившись творчістю Толкіна почала писати свій фанфік, і в окремому зошиті малювати до нього персонажів. Але потім перечитала і зрозуміла що письменницею мені не бути.

Кар’єру художниці ні я, ні мої батьки також серьезно не розглядали. Я - тому що думала, що мені не вступити до художнього вишу. Батьки - тому що художники нічого не заробляють і мені потрібна справжня професія. Мені подобався серіал про доктора Хауса, біологія і хімія, то ж я обрала медицину і вступила у медичний університет у Луганську.

Там я проучилась 4 роки, за цей час я закінчила 3 курси і два рази сама написала прохання мене відрахувати, один раз у Луганську, а потім в Краматорську.

У 2016 я познайомилась з Ростиславом, у той час він зі своїми друзями створювали мурал на тролейбусній зупинці і мене запросили на обговорення наступних проектів. Восени він зареєструвал мене на сайті для фрілансерів і мені стали поступати замовлення від іноземних клієнтів, в мене погана англійська, тож усі перемови веде Ростислав. Також він постійно пропонував мені спробувати щось нове, інколи вдало, інколи передчасно, інколи невдало.

Спочатку я віддавала перевагу мініатюрі мої роботи були формату А6 і менше, Ростислав постійно підсовував мені скетчбуки більшого розміру, інші ручки, лінери. Я навіть почала користуватися фарбами, тому що знайшла пензель яким зручно було користуватися. З невдалого була спроба опанувати ілюстратор і Фотошоп. Для мене там забагато функцій і це ставить в тупік. Найкращіми відкриттями для мене в плані інструментів стали айпад і маркери молотов.

Зараз у мене два великих проекта - #не_фреска_конечно і #адаптація реальності.